Kawa po Wietnamsku. Jak przyrządzić i jak pić kawę?

Kawa po wietnamsku twoja pierwsza myśl o poranku rano, kiedy jesteś jeszcze leżysz w łóżku, a na zewnątrz jest zimny, śnieżny poranek?.

Powoli budzi Cię kuszący, i cudowny zapach świeżo zmielonej kawy. Przeciągasz się raz czy lub dwa, i ktoś Ci robi poranną kawę ?  Jak miło pięknie i uprzejmie życzliwie. Twoje Kochanie, przynosi Ci kawę do łóżka. Co to za cudowne uczucie gdy sobie spokojnie i cudownie leżysz na łóżku z filiżanką Twojej ulubionej świeżo zmielonej Wietnamskiej kawy.  Och, jakie to jest naprawdę miłe uczucie.  Cieszę się, że każdego ranka rano delektuje się wietnamską kawą. Pijąc tę ​​samą kawę po wietnamsku , którą serwisuje też Twoja kawiarnia w Twoim mieście, zastanawiasz się, dlaczego Twoja jest tak smaczna i dobra, jak ta te profesjonalne palarnie kawy u baristów?

Kawa po wietnamsku :  Jak zrobić wspaniałą filiżankę kawy w domu za pomocą prostych sztuczek?

Nie martw się, nawet w domu możesz wyczarować wspaniałą filiżankę ulubionej kawy. W domu za pomocą kilku prostych sztuczek zrobisz najlepszą kawę na świecie. Przychodzimy z pomogą Ci z pomocą, wiedzą i doświadczeniem, ponieważ sami stworzyliśmy i wymyśliliśmy, jak to zrobić taką kawę by Twoje kubki smakowe  radośnie  śpiewały i były zadowolone. Twoja kawa po wietnamsku będzie wyśmienita. Pierwszym zadaniem jest wybrać dobrą  kawę. Według własnych upodobań, wybierz taką kawę którą uwielbiasz, koniecznie by była ziarnista.

Powierzę Ci tajemnicę dotyczącą dwóch najbardziej najczęstszych rozpowszechnionych sposobach parzenia  kawy w domu.

Jak wybrać odpowiednią kawę po wietnamsku ?

Aby przygotować kawę po wietnamsku, najpierw musisz wybrać najbardziej odpowiednią kawę do dla określonej Twojej metody parzenia kawy . Niektóre rodzaje kawy oferują kremowy smaki inne np czekoladowy czy bardziej owocowy . Niektóre kawy są lepsze do espresso, inne do ciasta, a jeszcze inne do kawy po wietnamsku . Od Ciebie zależy jaką kawę wybierzesz. To jest właśnie sens  delektowania się kawą.

Jak należy zmielić kawę?

Oczywiście kolejną ważną rzeczą w przygotowaniu każdej kawy jest jej mielenie, co wpływa na jej aromat. Idealnie zmielona kawa powinna zostać przed przygotowaniem, ponieważ tylko w ten sposób kawa naprawdę wykaże swój smakTak samo jak z ziołami jeśli będą mielone od razy najprzyjemniejszy zapach jest odczuwalny odrazu. Kawa mielona szybko traci swój aromat. To samo dotyczy wszystkich innych zmielonych mielonych ziaren nasion roślin. Dlatego najważniejsze jest, aby zawsze mieć pod ręką paloną świeżo kawę ziarnistą, paloną. Prawidłowe przygotowanie wody do kawy Biorąc pod uwagę, że woda stanowi 98% ekstrakcji kawy kofeiny, ważne jest również, jaką wodę posiadamy mamy. Idealna woda oznacza, że ​​nie jest ani za twarda, ani za miękka, dzięki czemu ma zawiera odpowiednią ilość dodatnich cząstek. Jeśli zawsze chcesz dobrej kawy, zalecamy polecamy używanie filtrowanej wody. Kolejną ważną rzeczą dotyczącą wody jest jej temperatura, która również wpływa na smak kawy. Idealnie powinna wynosić od 87 °C° do maksymalnie 95 °C°.

Kawa po wietnamsku Przepis.

Nie ma złego sposobu na przygotowanie kawy po wietnamsku, ponieważ z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że każdy człowiek ma swój własny sposób, który najbardziej mu odpowiada , dlatego bardziej szczegółowo opiszemy najbardziej rozpowszechnioną metodę przygotowywania kawy po wietnamsku.

Przepisy na przygotowanie kawy po wietnamsku: Do przygotowania kawy potrzebujemy Kawę po wietnamsku  ( całe ziarna ) , potrzebne następujące składniki: 15 g drobno mielonej zmielonej  kawy 150ml wody. Młynek do kawy, Napełniony dzbanek z wodą stawiasz na gorącym rozgrzanej kuchence.

Ważne jest, aby unikać wysokich temperatur, w przeciwnym razie woda zagotuje się zbyt szybko. Tuż zanim przed woda zagotowaniem się wody zagotuje, odstawić kawę na bok, i dodać kawę i dobrze wymieszać, wymieszaj, aby na powierzchni utworzyła powstała się warstwa pienista warstwa piany. Następnie odłóż kawę z powrotem na płytę piec grzejną na kilka sekund. Kiedy kawa podniesie się do krawędzi dzbanka, ostrożnie odłóż ją na bok i wlej do filiżanki. Możesz dodać cukru do kawy po wietnamsku. Jeśli lubisz to dodaj dowolne mleko lub śmietankę i cieszyć się jej smakiem . Jeśli nie wiesz nic na temat historii kawy, warto się w tej kwestii do edukować.