Systemy klimatyzacji do domu i biura

Dlaczego biura potrzebują klimatyzacji?

Zainstalowanie klimatyzatorów biurowych pomoże poprawić wydajność Twoich pracowników, niezależnie od temperatury jaka panuje na zewnątrz. Klimatyzator biurowy to nie ozdoba w biurze , ale także niezbędny sprzęt zapewniający normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa i ludzi którzy pracują w biurze. Obecność takiego urządzenia może mieć również wpływ ekonomiczny, ponieważ pozwala pracownikom skupić się na rozwiązywaniu problemów organizacji, a nie na walce z upałem i dusznością jaka panuje w pomieszczeniu.

Instalacja klimatyzatorów w biurach może zapobiec:

wcześniejsze wyjście z pracy z powodu bólu głowy; Zwiększone zmęczenie, które wpływa na wydajność pracy; Pracownicy są czasami nieobecni z powodu choroby. Istniejące błędne przekonanie, że obecność klimatyzatorów jest przyczyną częstych przeziębień, jest spowodowane nieznajomością zasad obsługi urządzeń klimatycznych. Kolejne nieporozumienie wiąże się z wysokimi kosztami takiego sprzętu. Spośród wielu modeli dostępnych na rynku możesz wybrać klimatyzator, który jest przystępny cenowo i przystępny nawet dla małych przedsiębiorców. Co więcej, dzięki klimatyzacji możesz zapewnić normalne warunki pracy w biurowcu nawet w małych biurach. Jeśli masz biuro typu open office odwiedzają je klienci, brak klimatyzacji może wpłynąć na ich lojalność wobec firmy. Firmy z Alwerni inwestują w klimatyzację już od dawna.

myspace Dbaj o pracowników i mieszkańców domu, montuj klimatyzację.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów biurowych?

Rozważ wyposażenie biura w klimatyzację nie ważne czy masz małą czy dużą firmę Jeśli tymczasowo wynajmujesz mały pokój, możesz użyć mobilnego klimatyzatora do swojego biura. Sprzęt ten nie wymaga specjalnej instalacji i można go łatwo przetransportować do innego obiektu. Do dużych pomieszczeń najlepiej kupić klimatyzator biurowy do użytku półprzemysłowego lub przemysłowego. Klimatyzatory naścienne to najczęściej wybierany sprzęt w pomieszczeniach zamkniętych, w których często przebywają ludzie. Montowane są w obiektach handlowych, ogólnodostępnych lokalach gastronomicznych, biurach i mieszkaniach.

Systemy Split składają się z naściennych jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. Klimatyzatory kanałowe są atrakcyjne, ponieważ są ukryte pod sufitami podwieszanymi. Strumień powietrza chłodzącego jest rozprowadzany przez specjalne kanały wykonane z materiału izolacyjnego. Taka jednostka może zapewnić klimatyzację biura składającego się z kilku pomieszczeń. Klimatyzatory mają również tę zaletę, że mogą dostarczać dużo świeżego powietrza. Wybierz klimatyzator centralny z chłodzeniem dla profesjonalistów biurowych, aby praca klimatyzatora była całkowicie niewidoczna. Klimatyzator kasetowy może zapewnić przepływ powietrza w 4 kierunkach jednocześnie, a przepływ w każdym kierunku można zmieniać niezależnie od innych strumieni powietrza. Zainstalowanie takiego sprzętu w biurze zapewni równomierne chłodzenie pomieszczenia i uniknie bezpośredniego dopływu zimnego powietrza do pracowników. Klimatyzatory kasetonowe to najlepszy sprzęt do biur o dużych gabarytach i nietypowych kształtach. Klimatyzatory przypodłogowe i sufitowe są stosowane w biurach, w których nie można zainstalować jednostek naściennych w systemie dzielonym. Klimatyzacja jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli takie pomieszczenie ma podwieszany sufit. W biurach z sufitami bez konstrukcji podwieszanej jedyną możliwą klimatyzacją jest konstrukcja podłogi i sufitu. Gdy urządzenie jest umieszczone pod sufitem, powietrze chłodzące kierowane jest poziomo (równolegle do sufitu), natomiast klimatyzator biurowy na podłodze wieje pionowo (równolegle do ścian). W ten sposób uzyskuje się równomierne chłodzenie pomieszczenia bez kierowania powietrza na osobę. W przypadku klimatyzatorów biurowych cena jest obecnie najbardziej przystępna.

Multi split. W przypadku dużych biur praktycznym rozwiązaniem jest montaż systemu klimatyzacji, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć wiele jednostek wewnętrznych (do 9). W ten sposób za pomocą dwóch jednostek można klimatyzować do 15 pomieszczeń w dużym biurze. Takie rozwiązanie pozwoli zachować architekturę elewacji, ponieważ jednostki zewnętrzne można montować od strony tarasu. Biurowe klimatyzatory multi-split mogą być wyposażone w różne zmodyfikowane jednostki wewnętrzne (kanałowe, ścienne, sufitowe, kasetonowe itp.). Wady systemów multi-split to złożoność i wysokie koszty prac instalacyjnych. Należy również wziąć pod uwagę, że awaria zewnętrznej jednostki wielosystemowej spowoduje zatrzymanie wszystkich podłączonych do niej urządzeń wewnętrznych. Dlatego systemy multi-split są zwykle używane tylko wtedy, gdy nie można umieścić wielu jednostek zewnętrznych na zewnętrznej ścianie domu.

Wybór klimatyzatora do biura Cena klimatyzatora biurowego zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze modelu urządzenia:  Siła, jakość klimatyzacji i koszty energii zależą od mocy klimatyzacji zainstalowanej w biurze.

Przy doborze urządzeń klimatyzacyjnych, dla biur o stropach do 3 metrów, wskaźnik liczony jest na podstawie 1 kW na 10 m2 powierzchni. Jeśli pomieszczenie ma duże okna skierowane na słońce, urządzenie powinno zużywać o 20% więcej mocy obliczeniowej. Ponadto na charakterystykę mocy klimatyzatorów ma wpływ liczba osób pracujących i urządzeń biurowych. Osoba, która nie wykonuje aktywnej pracy fizycznej, uwalnia 0,1 kW energii cieplnej. W przypadku komputerów kalkulacja wytwarzania ciepła opiera się na 0,3 kW na jednostkę, w przypadku sprzętu biurowego – 30% mocy wskazanej w karcie danych sprzętu. musi to wziąć pod uwagę Zużycie energii Zużycie energii na chłodzenie klimatyzatora zostało zmniejszone trzykrotnie.

Aby zapewnić, że podczas obsługi urządzeń klimatycznych nie ma maksymalnego obciążenia okablowania elektrycznego w biurze, należy zwrócić uwagę na jego charakterystykę i porównać je ze zużyciem energii. Jednocześnie w przypadku modeli inwerterowych należy zwrócić uwagę na wskaźnik maksymalnej mocy chłodniczej. Ten typ klimatyzatora jest bardzo wrażliwy na przepięcia i należy go również używać mając to na uwadze. ciepło i zimno Temperatura klimatyzatora biurowego zależy od zaawansowania modelu. Dostępne są nowoczesne modele do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń.

Klimatyzatory zimne/gorące (nazywane czasami pompami ciepła lub klimatyzatorami odwracalnymi) mogą być bardzo przydatne poza sezonem i gdy w biurze jest zimno. Takie urządzenia będą kosztować trochę więcej, ale mogą pracować w szerszym zakresie temperatur (od -5°C do +40°C na zewnątrz) i są bardziej ekonomiczne pod względem ogrzewania niż inne rodzaje urządzeń. Dzięki nowym technologiom klimatyzatory biurowe mogą zapewnić komfortową temperaturę przez cały rok. Aby klimatyzator działał sprawnie podczas ogrzewania zimą, potrzebne będą dodatkowe czujniki, co zwiększy koszt sprzętu. wentylacja Należy pamiętać, że nie wszystkie typy klimatyzatorów biurowych zapewniają dobrą wentylację pomieszczeń. Ta funkcja jest w pełni funkcjonalna tylko w przypadku biurowego klimatyzatora kanałowego, który pobiera powietrze z ulicy. Nazwa trybu „wentylacja” w innych zmodyfikowanych urządzeniach przechodzi tylko oznacza, że ​​wentylator jednostki wewnętrznej bez sprężarki jest włączony kontrola

Wszystkie domowe systemy split mają pilota na podczerwień z wyświetlaczem LCD i kilkanaście standardowych funkcji, a według tej metryki klimatyzator „budżetowy” niczym nie różni się od „elitarnego”, ponieważ. Aby zaimplementować dodatkowe funkcje, nie trzeba zmieniać ani komplikować konstrukcji klimatyzatora. Warto też zadbać nie tylko o montaż klimatyzacji, ale też serwis.