Wybieramy wannę ogrodową – na co zwracać uwagę?

Osoby poszukujące oprzyrządowania, jakim są wanny ogrodowe, nieraz mają wątpliwości do tego, na jaki model się zdecydować. Na rynku jest tak wiele różnych typów wanien ogrodowych, że rzeczywiście może to być zawikłane, głównie że każdy ma nieco inne potrzeby. Wybór niedobrej wanny może spowodować, iż jej codzienne eksploatacja nie będzie tak przydatna, jak by się pragnęło. W najlepszym wypadku będzie ona mocno skomplikowana, jednakże nieraz ma prawo zdarzyć się tak, że wannę będzie trzeba wymienić. Wolno tego uniknąć, zawczasu rozpatrując podstawowe parametry wanny.

Który rozmiar wanny ogrodowej będzie perfekcyjny?

Pierwszym, na co należałoby zwrócić uwagę, jest rozmiar. Pomimo, że na rynku są też niesłychanie kolosalne wanny, nie warto nabywać największej, zakładając że będzie perfekcyjna. Obszerna wanna może jedynie przeszkadzać, szczególnie kiedy posiada się ograniczone miejsce w ogrodzie, w trakcie kiedy jej pokaźniejsza pojemność pod żadnym pozorem nie będzie wykorzystywana. Kupowanie ściśle mówiąc dużej wanny ma sens tylko wtenczas, kiedy regularnie będzie z niej korzystać dużo osób – w przeciwnym razie będzie ona o wiele bardziej przeszkadzać i zajmować miejsce. Jeżeli zaś taka sytuacja nie jest prognozowana, absolutnie się to nie opłaca, szczególnie że takie modele są o dużo droższe, a na domiar tego trudniej utrzymać je w odpowiedniej czystości. Ponadto trzeba brać pod uwagę, że mając wannę, należy do niej napuścić wodę, a później ja spuścić, co nadstawia wielu problemów, albowiem wanny ogrodowe często nie są podłączane do sieci kanalizacyjnej. Większa wanna wtedy przyniesie więcej problemów, niż benefitów w czasie codziennej eksploatacji. Chcąc ocenić, jak duża wanna powinna być, należałoby spojrzeć w specyfikację techniczną konkretnej wanny i spowodować, na ile osób została zaprojektowana. Większa część wanien poza rzeczowymi wymiarami, ma podane właśnie takie dane. Montaż ogrodowej wersji wanny SPA z przeciwprądem może okazać się najlepszym z wyborów. Warto to przemyśleć zanim zamówi się odpowiednią wannę do swojego ogrodu.

Kształty wanien ogrodowych

Powszechnie występują dwa rodzaje wanien ogrodowych. Mogą one być obłe lub ewentualnie prostokątne. W pewnych momentach występują również w kształcie prostokąta z obłymi rogami. Poza tym, że wybór kształtu jest kwestią gustu, to ma to jednakże także przełożenie na wartości praktyczne wanny. W zależności od tego, w jakim miejscu chce się postawić wannę, rzeczowy kształt nie zawsze ma obowiązek do niego pasować. Wanny o kształcie prostokąta łatwiej ustawić w rozmaitych miejscach, a też dopasować do miejsc, w jakich będą one stały pod ścianą. Poprawniej sprawdzą się też wtenczas, gdy ktoś chce je zabudować i umiejscowić obok detalów architektury ogrodowej bądź postawić dookoła niej meble ogrodowe. Bardzo ładnie prezentuje się przydomowe jacuzzi z hydromasażem i opcją spa które można postawić w swoim ogrodzie.

Dostosowanie zabudowy wanny do okrągłego kształtu jest o wiele bardziej kłopotliwe, aniżeli zabudowa standardowej wanny prostokątnej. Ewidentnie dalej będzie dopuszczalne, jednakże zdecydowanie bardziej pracochłonne, a czym idzie to, że będzie droższe. Wanny krągłe najpoprawniej sprawdza się w punktach, w jakich będą skonfigurowane, jako wolnostojące.

Montaż wanny ogrodowej

Na rynku dostępne są różne wanny ogrodowe, jeśli chodzi o sposób ich instalowania. Co poniektóre z nich są tak stworzone, iż wystarczy je postawić oraz napełnić wodą, a następnie wolno rozpocząć z nich korzystać. Inne potrzebują doprowadzania instalacji wodnych, co jest już bardziej kłopotliwe. Istotne, aby zwrócić uwagę na to, w jaki sposób wanna działa od witryny technicznej, zanim się zdecyduje na konkretny model. W przeciwnym razie ma prawo być spory kłopot z jej dziennym użytkowaniem. W dodatku wanny, które wystarczy wyłącznie ustawić, są o tyle wygodniejsze, że wolno je swobodnie przestawiać w ciągu trwania sezonu. Wystarczy wyłącznie opróżnić je z wody. Wanny, jakie nie są wolnostojące oraz montuje się je na stałe, w większości wypadków są niesłychanie kłopotliwe w demontażu i przestawienie, wobec tego warto dwa razy zastanowić się nad tym, gdzie taką wannę umieścić. Można również przemyśleć opcje montażu zewnętrznego basenu z hydromasażem swim spa który pozwoli na swobodne pływanie i relaksujące kąpiele w kilka osób.

Jaki jest odpowiedni materiał na wannę do ogrodu?

Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiały wykonano wannę. Nie każdy materiał jest tak samo trwały, a oprócz tego jego wybór ma duże znaczenie, chociażby w kontekście późniejszego doglądania o higienę . Na rynku dostępne są zarówno wanny drewniane, jak i kompozytowe. Na dodatek wiele modeli łączy te dwa materiały – z reguły z drewna wykonuje się obudowy.

Wanna w ogrodzie to naprawę świetny pomysł 🙂